Gay Greece

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ένα μέρος για συνάντηση και συζήτηση.

Πρόσφατα Θέματα

» As arxisoume loipon :))
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΚυρ Ιουλ 28, 2013 5:21 pm από Mat

» Perita kila ke kapnisma. 16 eton kapnistis ke ipervaros!!!
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΠεμ Ιουλ 11, 2013 12:37 pm από Επισκέπτης

» Παιχνίδι ερωτήσεων.
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΔευ Ιουλ 08, 2013 9:41 am από antonis

» αποδοχη της κοινωνιας
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΤρι Ιουν 18, 2013 11:21 pm από antonis

» οποιος ξερει ας μου απαντησει :-)
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΚυρ Μαρ 31, 2013 9:15 am από nikos

» Ερωτικες προτιμησεις
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΤετ Μαρ 20, 2013 10:21 pm από Ifi

» παρελθόν
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΠεμ Φεβ 21, 2013 6:12 pm από Mat

» Kalispera se olous kai oles..
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΠεμ Νοε 29, 2012 12:29 pm από Mat

» ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ
Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; EmptyΔευ Οκτ 22, 2012 1:15 pm από venediktos

Εικονοθήκη


Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; Empty

Δημόσια συζήτηση

Affiliates

free forum

Στατιστικά

Τα μέλη μας έχουν δημοσιεύσει συνολικά 5052 θέματα σε 344 θέματα

Τα μέλη μας είναι συνολικά 241

Το νέο μέλος στις συζητήσεις μας είναι ο/η Makisplr93


2 απαντήσεις

    Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη;

    avatar
    anastasia
    ΠΟΙΟΣ;;
    ΠΟΙΟΣ;;


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011

    Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; Empty Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη;

    Δημοσίευση  anastasia Δευ Μαρ 14, 2011 9:08 pm

    Καταρχήν καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα.
    Δεν ήξερα που αλλού να θέσω ένα τέτοιο θέμα , σε κάποιο άλλο φόρουμ πίστευα οτι θα με κορορόιδευαν, όπως επίσης και στην πραγματική μου ζωή πίστευα οτι οι φίλοι μου δεν θα με καταλάβαιναν ..
    Τελοσπάντων, θεώρησα οτι κάποιοι ομοφυλόφιλοι θα μπορούσαν να με βοηθήσουν περισσότερο με τον προβληματισμό μου.
    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων που μπαίνετε στον κόπο να το διαβάσετε.

    Είμαι 20 χρονών ,είμαι γυναίκα και έχω έντονη σεξουαλική δραστηριότητα από τα 15 μου,μόνο με άντρες.
    Από μικρή όμως- αν θυμάμαι καλά 7-8 χρονών ξεκίνησα να αυνανίζομαι και το μόνο που θυμάμαι πολύ έντονα και γνωρίζω μέχρι και σήμερα είναι οτι ερεθιζόμουν και ερεθίζομαι μόνο με γυναίκες.
    Οι φαντασιώσεις που ήταν πάντα με γυναίκες. Δεν με ερεθίζει η εικόνα ενός άντρα ,αλλά παρ'όλα αυτά έχω ερωτευτεί και εχω νιώσει να διεγείρομαι σεξουαλικά μόνο για άντρες στην πραγματική ζωή(και όχι στην εικονική μέσω βιντεο) και ποτέ δεν μου περνούσε από το μυαλό οτι θα μπορούσα να κάνω κάτι και να νιώσω οτιδήποτε για μια κοπέλα.

    Ολα αυτά μου φαίνονταν απολύτως φυσιολογικά ,δεν πιστευα άλλωστε οτι επειδή μου αρέσουν μόνο οι τσόντες με γυναίκες είμαι λεσβία!
    Τώρα τελευταία έχω αμφιβολίες ,αλλά δεν ξέρω τί να πιστέψω.
    Τον τελευταίο καιρό βλέπω πολλές ταινίες που παρουσιάζουν την ομοφυλοφυλία γυναικών και τις ζωές τους, εχω παρακολουθήσει ντοκιμαντέρ για την λεγόμενη sexual identity disorder και έχω παρουσιάσει μεγάλο ενδιαφέρον για το queer cinema.

    Δεν πιστεύω όμως οτι το γεγονος πως με ευαισθητοποιεί το θέμα αυτό με κάνει και ομοφυλόφιλη, αλλά παρατήρησα επίσης τον τελευταίο καιρό οτι έχω μειωμένη σεξουαλική διάθεση εως και μιδαμινή για ερωτικη επαφη με τον συντροφο μου ,ο οποιος ανησυχει οτι κατι τρέχει ...Επειδή δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου συμβαίνει αυτό ,η μόνη λογική εξήγηση είναι οτι επειδή ασχολήθηκα αρκετά το τελευταίο διάστημα με το θέμα της ομοφυλοφυλίας έχει αρχίσει να με επηρεάζει σε σημείο να αμφιβάλω για την ερωτική μου ταυτότητα.Πολλές φορές ακόμη που έχει τύχει να δω μια κοπέλα που ξέρω οτι είναι ομοφυλόφιλη , σκέφτομαι πώς θα ήταν να έκανα κάτι μαζί της και η ιδέα δεν με απωθεί καθόλου, το αντίθετο μάλιστα.

    Αγαπάω τον σύντροφό μου, και δεν θέλω να χωρίσω μαζί του ,όμως δεν νιώθω ερωτική έλξη αυτή την περίοδο και αναρωτιέμαι συνεχώς μήπως πρέπει να δοκιμάσω τον εαυτό μου με κοπέλες για να δω ποιά είναι η προτίμησή μου...Και έχω νιώσει απίστευτη ερωτική έλξη για τον συγκεκριμένο άνθρωπο δεδομένου οτι ήταν ο πρώτος που με έκανε να φτάνω σε οργασμό κολπικά -κάθε φορά!

    Αλλά από την άλλη μήπως είναι απλά μια φαση που περνάω στην σχέση μου και δεν χρειάζεται να αμφιβάλω για την προτίμησή μου στους άντρες;
    Η μηπως απλά έπαψα να νιώθω ερωτική έλξη για τον συγκεκριμένο ανθρωπο και δεν έχει επίσης να κάνει καμία σχέση με το αν είμαι ομοφυλόφιλη, στρειτ ή μπαι;
    Τί μπορώ να κάνω για να καταλάβω τί μου συμβαίνει και γιατί στα ξαφνικά δεν νιώθω ερωτική έλξη ;
    TheElaris
    TheElaris
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ!


    Αριθμός μηνυμάτων : 797
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2010
    Ηλικία : 33
    Τόπος : Θεσσαλονίκη-Άνω Τούμπα

    Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη; Empty Απ: Πώς ξέρω αν είμαι ομοφυλόφιλη;

    Δημοσίευση  TheElaris Τρι Μαρ 15, 2011 9:01 pm

    γεια σου φιλη αναστασια...
    θα σου πω καθαρα τη γνωμη μου και εσυ απο κει και περα κανεις ο,τι
    θελεις... μπορουν να συμβαινουν 3 πραγματα:

    1) να εισαι μπαι, απλα να μην εχεις κανει κατι με γυναικα, τουλαχιστον ακομα
    2) να εισαι λεσβια και απλα λογω των κοινωννικων επιταγων να εχεις "αναγκαστει" να πηγαινεις μονο με αντρες
    3) να εισαι στρειτ και απλα να αναβεις με λεσβιακες τσοντες...

    τωρα οσων αφορα τη σχεση σου. δε γραφεις ποσο καιρο ειστε μαζι με αυτο το αγορι, αλλα αν ειναι πολυς καιρος, πανω απο χρονο, μπορει να ειναι και η ρουτινα που να εχει ριξει τη σεξουαλικη σου διαθεση στα ταρταρα... αυτο μπορεις να το λυσεις κανοντας μια κουβεντα με το αγορι σου, να κανεις ενα ξεκαθαρισμα μεσα σου και να καταλαβεις εσυ η ιδια τι ειναι αυτο στη σχεση που το σταματαει αυτο.. δοκιμαστε κατι καινουργιο, κατι εξτριμ να δωσει λιγη ζωη και τον ενθουσιασμο της πρωτης φορας...

    αν δεν οφειλεται σε αυτο, τοτε κατσε σκεψου μηπως η σχεση ουσιαστικα εχει τελειωσει και το μονο που κανεις ειναι να εισαι μαζι του μονο και μονο για να μην εισαι μονη σου... μερικες φορες το μπερδευουμε αυτο με την αγαπη... επισης μπορει να μενεις και μαζι του γιατι μια σχεση με γυναικα μπορει να μη σου φαινεται "σωστη" καπου μεσα σου ακομα...

    αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι να δοκιμασεις καποια στιγμη να κανεις κατι με μια κοπελα και να δεις πως θα παει... οταν εισαι μπερδεμενη αυτο ειναι το καλυτερο τεστ... δε σου λεω οτι πρεπει να απατησεις το αγορι σου, αλλα αν καποια στιγμη χωρισετε μπορεις να το επιχειρησεις...

    αυτο που πρεπει να κρατησεις απο ολο αυτο ειναι οτι κανενας δε μπορει να σου πει τι εισαι, αυτο το μαθαινει καποιος μονος του. μην αφηνεις κανεναν και τιποτα να σου πει τι εισαι... και επισης οτι ειναι καλο να πειραματιζεσαι. μονο ετσι φτανεις στο επιθυμητο αποτελεσμα...

    για καθε αλλη απορια θα ειμαστε εδω... περιμενω την απαντηση σου...

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι Μάης 07, 2024 3:06 am